O De Dietrich

Historia marki

Jean de Dietrich

Dynastia De Dietrich ma długą linię wizjonerów i przemysłowców-innowatorów.
Historia De Dietrich zaczyna się w Jeagerthal, dolinie położonej na północ od Strasburga, kiedy w 1684 roku Johan Dietrich postanowił kupić zniszczony warsztat broni. Po naprawie rozpoczął produkcję żelaza i stali do produkcji narzędzi oraz broni. W późniejszym okresie rozpoczął produkcję części do armat. Jako symbol wybrał róg myśliwski-waltornię, który stał się pierwszym logo w historii przemysłu. Ród de Dietrich wchodzi w nową erę rozwoju pod przewodnictwem Jeana de Dietrich, który uzyskał tytuł barona od króla Ludwika XV.

Róg myśliwski – pierwsze logo w historii przemysłu

Jego firmę przejmuje później córka Amelie. Była pierwszym przemysłowcem, który oszacował znaczenie spójności między sztuką projektowania i produkcją przemysłową. Od tego czasu firma rozwija swoje unikalne poczucie innowacyjności, dalekowzroczności i wyrafinowania. De Dietrich to sztuka francuskiego życia.
Z długiej i bogatej historii rodziny De Dietrich warto wspomnieć o współpracy z młodym inżynierem Enzo Bugattim przy opracowaniu pierwszego samochodu.

 

Wieloletnie doświadczenie

Niewiele firm przemysłowych może się pochwalić ponad 300 letnią historią jak De Dietrich.
Od początku powstania firma przynosi dosłownie powódź innowacyjnych produktów i przełomowych technologii, które znacząco wpływają na różne gałęzie przemysłu. Są to niewątpliwie pierwsze urządzenia domowe jak kuchenka elektryczna, a także pierwszy piekarnik pyrolityczny czy też piekarnik parowy.

W 1980 roku De Dietrich wymyślił rewolucyjne odkrycie w świecie AGD, a mianowicie pierwszą indukcyjną płytę grzewczą.
W 2010 roku wprowadzono Piano – pierwszą płytę indukcyjną o 100 % zmiennej powierzchni gotowania.
W 2013 roku pojawiają się płyty indukcyjne horiZone Chef z możliwością ustawienia 4 różnych trybów gotowania i innymi innowacjami. Unikalny know-how, przekazywany z pokolenia na pokolenie, teraz oferuje zupełnie wyjątkowy poziom technologiczny. Zainspirowany dziedzictwem wielu pokoleń, De Dietrich przedstawia nowy projekt – wyjątkowe połączenie estetyki i francuskiego stylu życia.

Jeden ze współcześnie sprzedawanych modeli płyty indukcyjnej marki De Dietrich

Tradycja produkcji

De Dietrich stosuje swoją pasję do perfekcji we wszystkich fabrykach we Francji, tworząc doskonałe urządzenia o harmonijnym wyglądzie. Dzięki ponad 300 letniej pracy De Dietrich może pochwalić się wyjątkową pozycją na rynku sprzętu AGD. De Dietrich nadal dąży do doskonałości poprzez dokładne badania potrzeb klientów, wysoko wykwalifikowany personel i staranny rozwój produktu. Od transformacji surowego metalu po rozwój inteligentnych funkcji, De Dietrich odgrywa kluczową rolę w rozwoju sprzętu gospodarstwa domowego.

L’art de vivre a la francaise

De Dietrich, symbol francuskiego stylu życia, od wieków stanowi integralną część dziedzictwa renomowanej francuskiej gastronomii. Prowadzeni przez ciągłe dążenie do doskonałości i kreatywności De Dietrich spełnia swoją kulinarną misję.
Naturalne połączenie najwyższej jakości surowców i szlachetnych materiałów daje unikalną gamę czystej emocji, które nie pozostawia żadnej wątpliwości, że De Dietrich jest czymś więcej niż tylko gotowanie. Firma z waltornią w tle jest bezpieczną przystanią dla tych, którzy potrafią docenić idealny urok wzajemnego oddziaływania czystego designu, innowacji technologicznych i materiałów światowej klasy. To wszystko jest integralną częścią unikalnego know-how, który w niezapomniany sposób pobudzi Twoje zmysły.

Pierre Gagnaire

Doskonałym przykładem jest długoterminowa współpraca ze światowej sławy szefem kuchnii Pierre Gagnaire.

„Z De Dietrich dzielimy ten sam cel – wzbudzać entuzjazm ludzi w gotowaniu. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu urządzeń De Dietrich każdy może wyzwolić swoją kreatywność przy przygotowaniu. Od najprostszych przepisów po najbardziej wyrafinowane przysmaki kulinarne”.

Pierre Gagnaire

Filozofia doskonałości

Marka De Dietrich jest niezwykle dumna z możliwości oznakowania swoich produktów logo „Origine France Garantie”.
To wyróżnienie, utworzone w maju 2011 roku przez Francuskie Ministerstwo Przemysłu, jest synonimem przejrzystości i prawdziwości informacji o pochodzeniu i procesach produkcji produktów De Dietrich. Jest to unikalny punkt odniesienia dla wymagających klientów którzy szukają prestiżowych produktów wysokiej jakości.

Créateur D'Émotions Depuis 1684